Oprava autoskel - Praskliny, třísky...
Sklo může být poškozeno několika způsoby. V důsledku namáhání a nárazů se na skle mohou objevit „pavouci“, „hvězdy“, „škrábance“ nebo „měsíčky“. Každý z nich, i když není velký, může řidiči znesnadnit řízení auta. Za slunečných dnů tato ztráta rozptyluje sluneční paprsky a oslňuje řidiče.
Pamatujte, že při poškození čelního skla auto neprojde technickou kontrolou. Není divu – jízda s takovým poškozením může být nebezpečná. Jsou známy případy, kdy airbagy nefungují správně kvůli rozbitému sklu. Kromě toho je karoserie méně tuhá, což může být při nehodě nebezpečné.
Lepení autoskel místo výměny
V odborné dílně odstraníme většinu závad bez nutnosti nákladné výměny celého skla. Existují však určité podmínky. Za prvé, poškození nesmí být v přímém zorném poli řidiče a nesmí být příliš staré. Odštěpek by neměl mít průměr větší než 5-20 mm (v závislosti na technice opravy) a trhlina by neměla být delší než 5-20 cm.
- Oprava také nebude možná, pokud prasklina končí na okraji skla nebo pod těsněním. Pak už zbývá jen vyměnit sklo za nové – říká Karolina Leśniak z Res-Motors z Rzeszówa.
Profesionálové nedoporučují opravovat poškozené nebo poškrábané sklo, které je silně poškozené. Důležité je, že se odstraní pouze třísky na vnější straně skla. Oprava - tzv lepení - vypadá takto.
Nejprve se pomocí speciálního zařízení z dutiny odstraní vlhkost, nečistoty a vzduch. Poté se poškození vyplní syntetickou pryskyřicí, vytvrdí a vyleští. Obvykle to netrvá déle než hodinu.
Oprava poškozených autoskel
https://www.skloopravy.cz/oprava-autoskel