SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Oprava skla

Oprava skla - Za nové čelní sklo musíte zaplatit od několika stovek až po několik tisíc zlotých. Alternativou je oprava čelního skla auta, která mu vrátí původní pevnost. Čelní sklo auta se díky své konstrukci (dvě tabule skla a vrstva plastu) nerozbije při nárazu do malého zrnka máku. Je možné jej prasknout nebo vytvořit bodový čip, který lze odstranit. Skleněné (panoramatické) střechy se vyrábějí podobným způsobem a lze je také opravit.

Oprava čelního skla je možná, pokud není rozbité. K poslednímu z nich dochází nejčastěji při nárazu skleněné tabule těsně u okraje. Pak napětí doprovázející proces jízdy mění bodové poškození na trhlinu, která se neustále zvětšuje. K rozbití skla může dojít také v důsledku silného nárazu (např. rychlé přejetí obrubníku) nebo konstrukčních chyb (příliš malá tuhost karoserie, častý problém např. u Škody Felicia).

Kdy lze opravit sklo auta? Čelní sklo automobilu je vhodné k opravě pouze v určitých případech: Poškození může mít průměr 5 PLN a být alespoň 10 cm od okraje Ztráta povrchu skla nesmí být větší než 4 mm Pokud jsou na skle jiná poškození, musí být odděleny min. 10 cm Poškození v přímém zorném poli řidiče - tedy ve výšce očí (je vidět pryskyřicová výplň) - se zpravidla neopravují. Řidič se musí hlásit k opravě, jakmile dojde k poškození Pokyny pro poškození skel automobilu nejsou 100% závazné, ale jsou diktovány silou materiálu. Na výslovnou žádost zákazníka se dílna může pokusit o opravu, ale rozhodně za ni neručí. Na druhou stranu je důležitá reakční doba řidiče, protože rychlé doplnění ztráty neumožňuje hromadění nečistot v ní. Pokud řidič opravu zdrží, může se čip pod vlivem pnutí a teplotních výkyvů proměnit v prasklinu. Vyplnění defektu trvá specialistovi méně než hodinu a oprava skla obvykle stojí viz  nášě web.

Oprava skla

https://www.skloopravy.cz/