SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce
Facebook Login

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda - Při zateplení domu a montáži odvětrané fasády je velmi důležité, aby nevznikaly tepelné mosty při kotvení podkonstrukce. Tepelným mostům se lze vyhnout použitím speciálních plastových podložek.
 
Jak vytvořit odvětranou fasádu
Systém zateplení pro odvětrané fasády a jeho funkčnost je postaven na odvětrání prostoru. Ventilační mezera je mezi obvodovou nosnou stěnou budovy a fasádním opláštěním. Ve ventilační mezeře dochází ke zrychlení proudění vzduchu (komínový efekt), z tohoto systému se nazývá odvětrávaná a nebo i provětrávaná fasáda. Následkem je vytvoření mikroklimatu a cirkulace. To má pozitivní vliv na odvod par a vlhkosti, zdravost zdiva (zdivo nenapadají houby a plísně), odvod horkého vzduchu v letním období a temperace objektu.
Zateplení domu systémem odvětrané / provětrávané fasády výrazně přispívá ke zlepšování vnitřního klimatu domu, tlumí teplotní rozdíly v zimě a meziprostor vytvořený mezi zdivem/stavbou domu a konstrukcí izolace poskytuje účinné chlazení v létě. Také vytváří akustický útlum - zvukovou izolaci a použité materiály zabezpečují požární ochranu. Tento systém je vhodný i při rekonstrukci starších domů s vyšší vlhkostí. K izolaci se používají izolační materiály z kamenné vlny.