SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce
Facebook Login

Tvorba webových stránek

Tvorba webových stránek - Jak definovat příjemce?
Vyplatí se začít rozdělením příjemců na tzv segmenty, tedy homogenní, zcela specifické skupiny. Zkusme to zúžit. Tři segmenty popsané například jako „mladé matky“, „studentky“ a „ženy v domácnosti“ jsou mnohem lepší než cílová skupina definovaná jako „ženy“.
Jeden web může samozřejmě uspokojit potřeby mnoha různých skupin (a to je dobře), ale nemá cenu přistupovat příliš široce. Mělo by nám záležet na tom, aby naši potenciální hosté byli co nejpřesnější, popsali a poznali své potřeby.
Vytvářejte persony
Persony jsou technika, která hodně pomáhá při popisu cílové skupiny.
Již dříve jsem zmínil „cílovou skupinu“, „uživatele“ nebo „segment“ a všechno to zní docela v pohodě a nepříliš přátelsky. A přece se bavíme o lidech, ne o suchých statistikách a číslech.
V takové situaci pomáhá vytvořit pro každou skupinu příjemců charakteristický znak, tedy tzv persony. Vybíráme její jméno, příjmení, fotografii, povolání, zájmy atd. Jinými slovy to popisujeme, jako by to byla osoba sedící tady a teď, vedle nás.
Například pro naši skupinu příjemců, kterým jsme říkali „mladé maminky“, můžeme vytvořit personu Joasie Bartkowské, která žije ve Varšavě a před rokem porodila malou Zosii. Joasia se nyní po mateřské dovolené vrací do práce, a proto hledá produkty, které by jí náš web mohl poskytnout.
Zkusme se vžít do kůže naší hrdinky. Pojďme se zamyslet nad tím, jaké problémy může mít, co je pro ni důležité, co může hledat na webu, jako je ten náš.
Může se to zdát jako trochu zbytečná nebo triviální zábava, ale opravdu to pomáhá lépe porozumět potenciálnímu publiku. Takový popis je mnohem živější, podněcuje představivost a usnadňuje empatii, což se v mnoha dalších fázích ukáže jako neocenitelné.

Tvorba www stránek

Více o nás na https://www.absolutus.cz/