SEZNAMKA
Hledám lásku
F SEZNAMKA
Sociální sítě
PRO ZADANÉ
Pro nevěrné
HANDICAP
Pro postižené
REALITY
Bez realitky
WEB TRH
IT inzerce

Zahradnické práce Strakonice

Zahradnické práce Strakonice - Salát se nejčastěji pěstuje na jaře, ale je výborným druhem i pro pěstování meziplodin. Vyplatí se ji mít na zahradě a těžit z ní nejen na jaře, ale po celou sezónu. Je z čeho vybírat, protože kromě tradičních zelených salátů nabízí trh semena barevných druhů.

Salát je půvabná rostlina k pěstování, protože může růst po téměř každé předplodině, např. fazole, rané zelí, ředkvičky a také jako meziplodina, mezi např. rajčata. Termín setí u odrůd meziplodin připadá na první polovinu července. Semena se vysévají do řádků každých 25 cm nebo do řádku. Po vzejití sazenice se dvěma pravými listy odřízneme nebo přesadíme na trvalé místo v rozestupech 30 × 30 cm.

Křupavý salát si zaslouží pozornost

Mezi odrůdami dominantními na našich zahradách máme mnoho odrůd hlávkového salátu s barevnými listy, které vám umožní zpestřit vaše zahrady a naši nabídku. Antedis je rychle rostoucí salát, určený k pěstování na poli jako meziplodina. Nemá tendenci hnít spodní listy. Tvoří velké, světle zelené, urostlé hlavy. Další odrůdou doporučovanou pro pěstování je Malis, který rovněž tvoří světle zelené, velké hlávky, odolné proti vyrážení výhonků květenství – i při vysokých teplotách.Vykazuje toleranci k tipburn, tj. odumírání okrajů listů tvořících hlavu. Zajímavou odrůdou je Rozmarýn určený k letnímu pěstování. Má skvělou chuť i vzhled. Vyznačuje se velkými červenozelenými, kulatými hlavami s těsně přiléhajícími listy. Listy mají bublinkovou strukturu. Je velmi plná. Sahim je další odrůda ze skupiny máslových salátů. Vytváří středně velké hlávky s těsně uspořádanými, mírně puchýřnatými listy s tmavě červenými okraji. Je odolný proti vyrážení výhonků květenství. Je dekorativním prvkem záhonu.
 
Kromě druhů máslových salátů stojí za pozornost také saláty křupavé. Mezi doporučenými najdeme ledový Maugli, který vytváří tmavě zelené, kompaktní hlávky, bez tendence lámat se do výhonků květenství. Zralosti je dosaženo 70 dnů po výsevu. Lodowa Business vytváří velké kulovité až mírně zploštělé hlavy, dobře vyplněné, těžké. Vykazuje vysokou toleranci ke kvetoucím výhonkům
Rumors je určen pro jarní i podzimní pěstování. Vyrábí středně velké rovnoměrné hlavy. Má tmavě zelené listy se senzační svěží chutí. Salát Grazer Krauthauptel je další ledový salát s dvoubarevnými, chuťově senzačními a tvarově zajímavými listy, které k sobě dobře přilnou, jsou intenzivně zelené s lehce červenými okraji. Na okrajích jsou mírně vroubkované a povrch listu je puchýřnatý, což dodává křupavost. Neraší a jeho spodní listy ne
trouchnivění. 

Zahradnické práce Strakonice

https://www.zahradypetr.cz